Oryginalny sylwester na Antypodach

fajerwerki w AustraliiAustralia to jedno z najciekawszych i najbardziej fascynujących miejsc na kuli ziemskiej. Jeszcze kilka lat temu wyjazdy sylwestrowe do tego miejsca nie były zbyt popularne. Nie da się ukryć, że koszty takiej wyprawy nie są małe. Średnia cena urlopu sylwestrowego w Australii wynosi ok. 15.000 zł. Do tego należy doliczyć kieszonkowe, koszty wejść, przewodników, różnych imprez itp. Mimo to, pobyt w Australii i Nowej Zelandii to niezapomniana przygoda, która przyniesie mnóstwo pięknych wspomnień i wrażeń. Jeśli cena początkowa nas przeraża, warto czekać na oferty last minute.

Niezapomniany sylwester w Australii!

Po drugiej stronie globu Nowy Rok świętuje się dużo wcześniej niż w Polsce. Różnica czasu między Polską a Australią wynosi aż dziesięć godzin! Oznacza to, że będąc na antypodach witamy Nowy Rok już o godzinie 14:00 polskiego czasu. Australijczycy na wiele sposobów świętują nadejście Nowego Roku. Jedną z najważniejszych i najbardziej spektakularnych imprez sylwestrowych jest ta organizowana w Sydney. Co roku miasto to gromadzi około miliona turystów i mieszkańców. O północy (oczywiście czasu australijskiego) ma miejsce największa atrakcja – niesamowicie piękny i okazały pokaz sztucznych ogni, którego tłem jest Opera w Sydney oraz most Harbour Bridge.

W wielu biurach podróży zapisy na sylwestra w Australii zaczynają się już w sierpniu, ale zamykanie oferty ma miejsce zazwyczaj w grudniu. Do tego dochodzą oferty last minute. Turnus sylwestrowy w Australii trwa zazwyczaj około tygodnia, chociaż zdarzają się wyjazdy znacznie dłuższe: dwu- i trzytygodniowe. Trzeba się wtedy, rzecz jasna, liczyć z wyższymi kosztami. Ceny noclegów w Sydney nie są, niestety, niskie, ale za to na pewno warte swojej ceny. Sydney oferuje wszystkim gościom przede wszystkim kilkugwiazdkowe hotele z pięknymi widokami na Most Portowy czy wspominany wyżej pokaz sztucznych ogni.

Sylwestrową noc w Sydney można także spędzić w słynnej Operze. Wieczór w australijskiej Operze to kameralna, ale uroczysta impreza dla wszystkich miłośników kultury. Organizatorzy zapewniają wykwintne menu, dobry alkohol, wyśmienitą muzykę oraz jedno z najlepszych miejsc widokowych na pokaz noworocznych fajerwerków.

Podczas pobytu w Australii warto odwiedzić dwie najbardziej znane plaże: Manly Beach oraz Bondi Beach. Można tam nie tylko wypocząć, ale również zanurkować lub popłynąć w rejs. Zwiedzając Australię i Nową Zelandię warto zobaczyć między innymi Wielką Rafę Koralową, świętą górę Aborygenów czy farmę krokodyli, miejsce u nas niespotykane. Decydując się na opcję wyjazdu ze zwiedzaniem, lepiej wybierać turnusy trzytygodniowe, aby zobaczyć jak najwięcej, choć trzeba wziąć pod uwagę także możliwości finansowe.

Szampańskiej zabawy!